Zapraszamy do obejrzenia innych stron o tematyce tolkienowskiej. Jeśli znasz jakiś ciekawy adres, którego tutaj nie ma - napisz do nas: evermind@skf.org.pl.

Jeżeli masz własną stronę internetową możesz zamieścić link do naszego serwisu - oto nasz banner, który możesz wykorzystać:

[plik jpg, 9 KB]

 

lub kod HTML, który należy wkleić na stronę:

<a href="http://parmadili.skf.org.pl" target="_blank">

<img src="http://parmadili.skf.org.pl/images/niezapominka.jpg" width="339" height="83">

 

 

 

Legenda:

*  Polecamy szczególnie

 

 

 

Strony polskie

 

GWAITH-I_PHETHDAIN*

Znakomita strona dla wszystkich miłośników języków Śródziemia, niestety prawie wyłącznie w jezyku angielskim. Jej autorem jest Ryszard "Galadhorn" Derdziński.

 

ELENDILI - FORUM DYSKUSYJNE PRZY SEKCJI TOLKIENOWSKIEJ ŚKF*

Najpopularniejsze w Polsce forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena. Wiele interesujących dyskusji, aktualne i ciekawe informacje o wydarzeniach tolkienowskich oraz podforum dla gości z zagranicy to tylko niektóre z atrakcji tego serwisu.

 

ŚLĄSKI KLUB FANTASTYKI*

Witryna internetowa Śląskiego Klubu Fantastyki w Katowicach. Znajdziecie tu informacje o działalności ŚKF oraz internetowe wydanie Miesięcznika.

 

MICHAŁ BŁAŻEJEWSKI*

Strona domowa Michała Błażejewskiego, autora biografii J.R.R. Tolkiena Powiernik Pieśni i zarazem naszego klubowego kolegi. Znajdziecie tu informacje nie tylko o Tolkienie, ale także o C.S. Lewisie i Wagnerze!

 

GALERIA MAŁGORZATY PUDLIK*

Wirtualna galeria naszej klubowej koleżanki Małgorzaty Pudlik. Gorąco polecamy wspaniałe rysunki smoków i ilustracje do prozy Tolkiena.

 

WŁADCA-PIERŚCIENI.PL*

Serwis Stopklatki poświęcony głównie filmowemu Władcy Pierścieni. Znajdziecie tu wiele ciekawych newsów, a strona jest aktualizowana bardzo często mimo, że od premiery Powrotu Króla minęło już wiele miesięcy.

 

AIGLOS - ALMANACH TOLKIENOWSKI*

Strona fanzinu tolkienowskiego Aiglos wydawanego przez Sekcję Tolkienowską ŚKF. Znajdziecie tutaj informacje o wydanych numerach almanachu, fragmenty artykułów i listy do redakcji.

 

FORUM DYSKUSYJNE MIŁOŚNIKÓW TWÓRCZOŚCI J.R.R. TOLKIENA*

Największe i najstarsze forum dyskusyjne miłośników Tolkiena w Polsce. Wiele interesujących dyskusji gwarantuje bardzo ciekawą lekturę.

 

ELROND - OSTATNI PRZYJAZNY DOM*

Bardzo popularny i ciekawy polski serwis tolkienowski. Codzienne newsy (z możliwością komentowania), bogaty download i wirtualny fanklub miłośników sprawiają, że strona wyróżnia się na tle innych. Polecamy!

 

BRACTWO ZŁOTEGO DRZEWA & KOMPANIA BOROMIRA*

Wspaniała strona zaprzyjaźnionego z nami bractwa tolkienowskiego. Odwiedzając tę stronę spotkać można ludzi z prawdziwą pasją! Znajdziecie tam  informacje o ludziach tworzących Bractwo Złotego Drzewa oraz Kompanię Boromira, ich twórczość, co nieco humoru oraz fotoreportaże z imprez tolkienowskich, w których brali udział.

 

POD ROZBRYKANYM BALROGIEM*

Strona naszego przyjaciela Adiemusa. Jest to bardzo śmieszna strona ponieważ, eee... zobaczcie sami;) A teraz śmiertelnie poważnie - to chyba jedyna polska strona z humorem tolkienowskim zrobiona z klasą i poczuciem humoru. Oglądacie na własne ryzyko, ale dobre samopoczucie gwarantowane. Koniecznie!

 

POLSKA BIBLIOGRAFIA J.R.R. TOLKIENA*

Polska bibliografia utworów Tolkiena i książek oraz artykułów okołotolkienowskich. Autorem jest wybitny znawca twórczości pisarza - prof. Jakub Z. Lichański.

 

WŁADCA.PL

Interesujący serwis Strażników Północy, pracujących nieustannie nad tolkienowską grą komputerową. Na stronie znajdziecie aktualne newsy tolkienowskie, wiele ciekawostek i przydatnych plików.

 

J.R.R. TOLKIEN BY BARAHIR

Strona Michała Rossy to jeden z największych polskich serwisów tolkienowskich, często nagradzany najwyższymi notami w pismach branżowych. Dużo ciekawostek i mnóstwo rzeczy do ściągnięcia. Niestety strona od dłuższego czasu nie jest aktualizowana.

 

PIERWSZA POLSKA STRONA DOMOWA

Jedna z pierwszych polskich stron tolkienowskich. Wiele interesujących materiałów tłumaczonych z angielskiego. Niestety strona nie jest aktualizowana od wielu lat i jej zawartość mocno się zdezaktualizowała.

 

J.R.R. TOLKIEN 1997

Jak sama nazwa wskazuje strona istnieje już wiele lat. Niestety brak aktualizacja sprawia, że jej atrakcyjność maleje z roku na rok.

 

TENGWAR FEANORA

Strona MiMasa poświęcona w całości zagadnieniom lingwistycznym. W ramach strony dostępny jest m.in. program Online Tengwar Transcriber umożliwiający przerobienie zapisu w alfabecie łacińskim na tengwar. 

 

ANGMAR

Rozbudowany serwis autorstwa Bartosza Żuchowskiego. Oprócz standardowych informacji na temat Tolkiena i jego książek znajdziecie tam także dział z fanfikami tolkienowskimi. Niestety, strona od wielu lat nie jest aktualizowana.

 

ELDAMAR

Rozbudowany serwis tolkienowski. Niestety, strona od wielu lat nie jest aktualizowana.

 

HOBBITON*

Jedna ze starszych i wciąż aktualizowanych polskich stron tolkienowskich. Obecnie jest to centrum prowadzące do bardzo interesujących podstron poświęconych m.in MECCG, galerii Kasiopei i komiksom Elenai.

 

KASIOPEA ART*

Strona znakomitej i znanej na całym świecie autorki grafik tolkienowskich (jej prace jako jedyne reprezentują Polskę na międzynarodowej wystawie Tolkien Society).

 

TLOTR COMICS BY ELENAI

Strona autorki zabawnych komiksów znanych z forum dyskusyjnego miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena.

 

ELDALAIRIE*

Strona Anny "Nifrodel" Adamczyk i Katarzyny "Avari" Wojdak prezentująca ich dorobek artystyczny: poezje, grafiki i zdjęcia cyfrowe.

 

KRAINA ELDOR

Na stronie znajdziecie m.in. fragmenty Władcy Pierścieni, tolkienowskie czcionki i mapy.

 

RIVENDELL*

Strona ma ładną oprawę graficzną, wiele działów i materiałów. Jak sama nazwa mówi poświęcona jest głównie tolkienowskim elfom. Warta polecenia!

 

 

 

Strony zagraniczne

 

 

 

ROLOZO TOLKIEN*

Niewiarygodnie bogata galeria ilustracji do książek Tolkiena! Zawiera setki ilustracji autorów (zarówno profesjonalistów jak i amatorów z całego świata). To naprawdę warto obejrzeć!

 

THE LORD OF THE RINGS OFFICIAL MOVIE SITE*

Oficjalna strona twórców filmów Władca Pierścieni w reżyserii Petera Jacksona. Znajdziemy tu wszystkie oficjalne materiały związane z największą produkcją w historii kina.

 

THEONERING.NET*

Kolejna znakomita strona tolkienowska. Inne strony często korzystają z newsów TheOneRing.

 

CHRONOLOGICAL BIBLIOGRAPHY OF JRRT*

Na tej stronie znajdziecie kompletną bibliografię twórczości Tolkiena autorstwa Åke Bertenstama. Polecamy!

 

THE TOLKIEN SOCIETY

Oficjalna strona angielskiego The Tolkien Society. Towarzystwo wydaje dwa pisma: biuletyn Amon Hen oraz magazyn Mallorn.

 

MYTHOPOETIC SOCIETY

Strona kolejnego sławnego towarzystwa tolkienowskiego - Mythopoetic Society z USA, wydawcy znakomitych pism Mythlore i Mythprint.

 

NORWEGIAN TOLKIEN SOCIETY

Strona fanów z Norwegii. Tamtejsi tolkienisci wydają ciekawy magazyn Angerthas i to po angielsku.

 

DUTCH TOLKIEN SOCIETY

Towarzystwo z Holandii nazywa się Unquendor i wydaje magazyn Lembas (częściowo po angielsku).

 

MYPRECIOUS

Bardzo starannie wykonana strona tolkienowska. Znakomity dział z linkami.

 

THE ENCYCLOPEDIA OF ARDA

Interaktywna encyklopedia tolkienowskiego świata.

 

TYALIE TYELELLIEVA

Internetowe wydanie jednego z najsłynniejszych biuletynów dla elfickich lingwistów. Wielka gratka dla wielbicieli elfów!

 

ARDALAMBION

Ardalambion to skarbnica wiedzy na tematy lingwistyczne. Obowiązkowa pozycja dla każdego, który szuka informacji w tym temacie.

 

TOLKIENWINKEL

Największy antykwariat tolkienowski na świecie. Można tu znaleźć dosłownie wszystko, co tylko ukazało się w Wielkiej Brytanii i USA.

 

NIK PIERUMOW

Strona poświęcona rosyjskiemu pisarzowi, który m.in. napisał powieść kontynuującą pewne wątki Władcy Pierścieni.