Słownik sindarinu

 

pod redakcją Galadhorna

 

 

... Jestem całkowitym laikiem jeżeli chodzi o zrozumienie języków Tolkiena, i ciągle poszukuję najlepszych opracowań. Kupiłam ostatnio egzemplarz "Słownika sindrińskiego" Ryszarda Derdzińskiego i chciałabym, żebyście wiedzieli jak wspaniałej rzeczy dokonał jego autor. Widać, że w słownik włożono kawał dobrej pracy - wszystkie pokrewne hasła są ze sobą skojarzone, podana jest kategoria gramatyczna i właściwa etymologia. Dzięki temu słownikowi wszystko, co związane z sindarinem stało się dla mnie dużo jaśniejsze. Z listu czytelniczki amerykańskiego magazynu Beyond Bree.

 

Gobeth e Lam Edhellen. Słownik sindariński Ryszarda Derdzińskiego na płycie CD - Wydanie Specjalne; listopad 2001; wydawnictwo Gwaith-i-Phethdain & Polish Tolkien Society, PDF 86 stron, ilustracje Ryszard Derdziński; wersja polska i angielska, 400 MB, przykładowa strona na dole po lewej, można wybrać dwie okładki:

 

 

 

Słownik Ryszarda Derdzinskiego jest teraz dostępny na płycie CD. W chwili jego wydania był on pierwszym takim słownikiem języka Elfów Szarych. Jego redaktor zebrał około 2000 słów sindarińskich rozrzuconych w opublikowanych tekstach J.R.R. Tolkiena. Derdziński podał ich polskie i angielskie znaczenie, kategorię gramatyczną, informacje etymologiczne i źródła, skąd zaczerpnięto hasła. Słowa w językach noldorin i ilkorin (z Etymologii) zostały przekształcone tak, żeby odpowiadały fonologii sindarinu.

 

 

Słownik możesz nabyć w dziale Tolkienalia w cenie 30,- zł (cena obejmuje wysyłkę)

 

ZAMAWIAM SŁOWNIK SINDARIŃSKI

 

 

 

Dyskusje lingwistyczne na www.elendili.w.pl

strona główna :: lingwistyka tolkienowska :: Słownik sindariński

 

Zagłosuj na Niezapominkę w TOLKIEN Topliście!

 

Jeżeli chcesz aby ten serwis się rozwijał, zagłosuj na nas!